Rss

Wiosenna konferencja IMSA w Berlinie

Data publikacji: 7 czerwca 2016
Wiosenna konferencja IMSA w Berlinie

Międzynarodowa organizacja IMSA International Executive Search, obchodzi w 2016 roku swoje 25. urodziny. ​​Przy tej okazji, ale również w celu budowania relacji oraz wymiany wiedzy i doświadczeń na lokalnych rynkach, członkowie IMSA całego świata spotkali się w Berlinie, w dniach 26 i 27 maja.

Spotkanie rozpoczęło się od retrospekcji i podsumowań wydarzeń ostatnich lat. Dwóch założycieli IMSA, obecnie honorowi członkowie organizacji, opowiedzieli ​o początkach IMSA, o fundamentach na których powstawała i sile w jaką urosła, stając się międzynarodową organizacją zrzeszającą wiarygodnych partnerów o tej samej specjalizacji. Od początku, filozofią IMSA była realizacja procesów rekrutacyjnych na stanowiska zarządcze, bezpośrednio na lokalnych rynkach. Tej idei, IMSA jest wierna po dziś dzień.

Podczas spotkania w Berlinie, IMSA ​powitała nowych partnerów z Francji, Belgii, Włoch i Meksyku, którzy swoją obecnością wzmocnili sieć z korzyścią zarówno dla klientów, jak i kandydatów. Podobnie jak zrzeszeni członkowie, przedstawiciele ​czterech krajów zostali starannie wyselekcjonowani , przechodząc przez proces ​wieloetapowej rekrutacji, w celu zapewnienia wysokiego poziomu jakości organizacji.

Podczas spotkania, na porządku dziennym były rozmowy na temat sytuacji politycznej i ekonomicznej w poszczególnych krajach, rozmawiano o nowych trendach w rekrutacji i doświadczeniach rekrutacyjnych bazując na realizowanych w IMSA międzynarodowych wymianach projektów.

W związku z tym, że wiosenna konferencja IMSA odbyła się  w stolicy Niemiec - Berlinie,  wszyscy uczestnicy zostali zaproszeni przez posła Marcusa Helda (m.in. członka Komitetu Ekonomicznego i Energii Bundestagu), do odwiedzenia budynku niemieckiego Reichstagu i spotkania z nim ,w celu omówienia międzynarodowych problemów politycznych. Dodatkowo, uczestnicy konferencji zwiedzali zabytki Berlina, takie jak Brama Brandenburska czy mur berliński, kreując podczas ​tych wizyt niezapomniane wspomnienia.