Rss

Spotkanie IMSA w Sopocie

Data publikacji: 18 maja 2012
Spotkanie IMSA w Sopocie W dniach 10 – 11 maja 2012 w Sopocie, odbyło się spotkanie IMSA International Executive Search – międzynarodowej organizacji zrzeszającej firmy specjalizujące się w rekrutacji kadry zarządzającej i menedżerów. W spotkaniu uczestniczyli reprezentanci 17 krajów świata. Organizatorem konferencji był Carpenter Consulting.

Po raz pierwszy konferencja IMSA organizowana była w Polsce. Na miejsce spotkania zdecydowaliśmy się wybrać Trójmiasto, ze względu na przepiękne krajobrazy i niepowtarzalną atmosferę. Pierwszy, biznesowy dzień konferencji, odbył się w hotelu Sofitel Grand Hotel, usytuowanym na sopockiej plaży tuż przy molo. W trakcie prowadzonych rozmów dzieliliśmy się informacjami na temat sytuacji gospodarczej w poszczególnych krajach, która uległa pozytywnej zmianie w trakcie ostatnich 6 miesięcy w większości z państw. Mieliśmy również okazję posłuchać prezentacji dwóch nowych członków IMSA – reprezentantów Włoch i Brazylii. Kolejnym bardzo interesującym punktem spotkania była prezentacja Dyrektor Personalnej Orbis S.A. (Grupa Accor), Katyi Sokolsky, która opowiadała o zmianach standardów pracy jakie wprowadzała w tej nietypowej jeszcze kilka lat temu organizacji. Dzień biznesowy zakończyliśmy kolacją w sali rycerskiej przepięknego zamku Jana III Sobieskiego w Rzucewie.

Dzień drugi przeznaczony była na zwiedzanie. Przygotowaliśmy wycieczkę krajoznawczą, nie pozbawioną atrakcji. I tak zwiedziliśmy Kaszuby, a konkretnie Szymbark, w którym wszyscy członkowie IMSA odbyli lekcję tabaczenia, chodzili po suficie domu odwróconego do góry nogami, oglądali najdłuższą deskę na świecie (rekord jest znowu po stronie Kaszubów!) i domy Sybiraków. Kolejnym punktem programu było zwiedzanie najpiękniejszych zakątków Gdańska i na koniec lekcja historii, o której mówił cały świat – Stocznia Gdańska i Solidarność. Po Stoczni obwoził nas najprawdziwszy “ogórek”, a historię Stoczni przedstawiał współpracownik Lecha Wałęsy. Żal było patrzeć na to co zostało ze Stoczni, w której produkowano 36 statków rocznie. W dniu dzisiejszym produkowany jest 1 statek w ciągu roku… Dla wielu z naszych Partnerów, ta wycieczka przywróciła wspomnienia ogromnych zmian jakie w tamtym czasie miały miejsce w Europie, a w których oni również uczestniczyli.

Spotkanie IMSA w Polsce zostało bardzo wysoko ocenione przez naszych Partnerów. Jesteśmy bardzo dumni z możliwości pokazania im zmian jakie zaszły w naszym kraju w ostatnim 20-leciu. Polska jest obecnie równoprawnym partnerem dla każdego z krajów świata. Wielu z członków IMSA zostało jeszcze w Polsce na kilka dni, bo jak stwierdzili “Nie można spędzić w Gdańsku tylko 4 godzin. Na takie miasto to zdecydowanie za mało.” Zgadzamy się w stu procentach! :)

Kolejne spotkanie IMSA odbędzie się w październiku w Amsterdamie!