Badania
i Publikacje

Zapraszamy do lektury

Planowanie sukcesji w świecie po pandemii

wtorek, 25 maja, 2021
@IMSA Search Global Partners

Planowanie sukcesji jest mądrym posunięciem dla organizacji każdej wielkości – od Fortune 1000, do małych, rodzinnych firm. Przygotowanie się na nieuchronne zmiany na kluczowych stanowiskach kierowniczych, jest równoznaczne z unikaniem niestabilności i zakłóceń w przyszłości. Kryzys wywołany przez COVID nadał temu tematowi wysokiego priorytetu, ponieważ wiele firm zaczęło zauważać konsekwencje niezdolności kadry zarządzającej do wykonywania codziennych obowiązków.

Niezależnie od tego, czy chodzi o zdefiniowane odejścia, czy o rozwiązanie możliwych sytuacji awaryjnych, opracowanie planu sukcesji powinno być ważną częścią strategii zarządzania talentami w firmie. Mówiąc najprościej, dotyczy to identyfikacji kluczowych ról w całej korporacji, w tym również umiejętności, wiedzy, doświadczenia i cech, które muszą posiadać jednostki, aby odnieść sukces na danym stanowisku. Bardziej rozbudowany plan obejmie identyfikację i rozwój kandydatów przed zmianą przywództwa, a także bieżące mapowanie potencjalnych kandydatów zewnętrznych. Może to zapewnić terminowe awansowanie lub zatrudnianie następców, tak aby firmy nadal działały sprawnie po odejściu kluczowych liderów.

Potrzeba jest zawsze obecna

Według niedawnego artykułu Forbesa (forbes.com 4/8/2021) 10-17% korporacji co roku powołuje nowego prezesa. Jednak według nadal trwających badań Stowarzyszenia na rzecz Rozwoju Talentów tylko jedna trzecia z firm ma sformalizowany proces planowania sukcesji. Wcześniejsze badania przeprowadzone przez Deloitte (deloitte.com 9/27/2018) potwierdzają tę lukę: 86% ankietowanych liderów uważa planowanie sukcesji za pilny lub ważny priorytet, podczas gdy tylko 14% twierdzi, że dobrze sobie z tym radzi.

Firmy stoją również w obliczu trudnego globalnego wyzwania związanego z talentami, w związku z nadchodzącym przejściem na emeryturę Baby Boomers piastujących stanowiska kierownicze, połączonym z rosnącą skłonnością Millenialsów do częstych zmian miejsc pracy. Ponadto konkurujące ze sobą priorytety biznesowe często stanowią przeszkodę w przeznaczaniu czasu i zasobów niezbędnych do planowania sukcesji i rozwoju przywództwa.

Amazon versus co stanowi o sukcesie firmy

Niedawna roszada na najwyższym szczeblu w Amazonie, stanowi przykład udanej sukcesji dyrektora generalnego w dużej spółce publicznej. The Wall Street Journal (2/3/2021) potwierdził, że fundamenty do dokonania wspomnianej sukcesji zbudowano lata temu. Do wiadomości publicznej podano, że założyciel i dyrektor generalny Amazona – Jeff Bezos, odszedł ze stanowiska i mianował Andy’ego Jassy’ego swoim następcą. Jassy znany był z tego, że był blisko Bezosa przez ostatnich kilka dekad. Bezos natomiast pozostał na stanowisku Przewodniczącego Rady. Po ogłoszeniu tgej informacji, akcje Amazona nadal osiągały dobre wyniki, ze względu na ukazaną stabilność w grupie kierowniczej i udaną zmianę przywództwa.


Pełna treść artykułu: It’s Urgent – Succession Planning In A Post-COVID World

IMSA Search Global Partners rozszerza działalność na Wielką Brytanię

poniedziałek, 14 czerwca, 2021
@IMSA Search Global Partners
IMSA SEARCH Global Partners z przyjemnością ogłasza ekspansję na Wielką Brytanię wraz z dołączeniem Grahama Murraya i Phillipa Price’a jako partnerów zarządzających…

Różnorodność, równość i integracja, imperatywem dla firm po pandemii

poniedziałek, 10 maja, 2021
IMSA Search Global Partners
Diversity
Różnorodność, równość i integracja to istotne tematy dla przedsiębiorstw na całym świecie. Budowanie bardziej zróżnicowanego, sprawiedliwego i integracyjnego miejsca pracy było priorytetem…

Niezbędnik branży rekrutacyjnej – nowe technologie, social media, AI

czwartek, 29 kwietnia, 2021
@IMSA Search Global Partners
Rok 2020 sprowadził biznes do poziomu online. Był to trudny rok dla większości pracodawców i ich pracowników, ponieważ pandemia Covid-19 spowodowała globalne…