Badania
i Publikacje

Zapraszamy do lektury

Najlepsze narzędzia rekrutacyjne do oceny kandydatów

poniedziałek, 30 listopada, 2020
@IMSA Search Global Partners

Coraz więcej firm korzysta z różnych systemów testowych, studiów przypadku i algorytmów w prowadzonych procesach rekrutacyjnych. IMSA Denmark przeanalizowała narzędzia oceny wykorzystywane w rekrutacji pracowników. Które z nich są najbardziej skuteczne?

Proces oceny obejmuje zarówno początkowy kontakt z kandydatem, jak i ostateczną decyzję o zatrudnieniu. IMSA Denmark przeprowadza rocznie ponad 100 procesów rekrutacyjnych zarówno dla dużych korporacji, jak i dla start-upów, a jej wskaźnik sukcesu przekracza 98,5%. W swojej analizie „Zastosowanie narzędzi oceny w rekrutacji pracowników” firma uchyliła rąnbka tejemnicy kwzgkędem stosowanego procesu rekrutacji.

„Głównym celem jest zapewnienie naszym klientom kompetencji niezbędnych do realizacji strategii biznesowej. Dlatego ważne jest, aby przed dokonaniem oceny poszczególnych kandydatów, wyjaśnić strategię firmy i opisać jej kulturę organizacyjną. Realizujemy to poprzez rozbicie strategii i kultury na kompetencje, które są używane jako wspólny mianownik w procesie rekrutacji ” – mówi Jens Christian Jensen, partner i założyciel IMSA Denmark.

Oto cztery główne narzędzia, których IMSA Denmark używa w swoich procesach rekrutacyjnych:

Nadal niezbędne spotkanie osobiste

Naukowcy z jednej z wiodących uczelni w Stanach Zjednoczonych zbadali koszty, jakie ponoszą amerykańskie firmy w związku z zatrudnianiem niewłaściwych pracowników. Szacunkowe straty sięgnęły 3 miliardów dolarów! Aby ustalić, jak zredukować ten ogromny koszt, zbadali dobrze znane narzędzia rekrutacyjne, takie jak testy poznawcze i testy osobowości, ale także te nieco mniej naukowe, takie jak karty tarota, odczytywanie aury z fotografii, czy horoskopy, aby zobaczyć, które metody były lepsze. wyniki.

Okazało się, że najskuteczniejszym narzędziem rekrutacyjnym jest nadal osobiste spotkanie, w tym częściowo ustrukturyzowany wywiad.

„Jeśli musisz wybrać tylko jedno narzędzie rekrutacyjne, powinieneś zorganizować rozmowę kwalifikacyjną. Powodem, dla którego nazywamy to wywiadem częściowo ustrukturyzowanym, jest to, że rekruter ma ogólny plan przed rozmową, aby zapewnić ocenę pożądanych wymagań i kompetencji. Istnieje jednak pewien stopień elastyczności w strukturze rozmowy, który umożliwia szczegółowe omówienie innych aspektów ”- wyjaśnia Jensen.


Pełna treść artykułu: Best recruitment tools for assessing your candidates

IMSA Search rozpoczyna współpracę z Hogan Assessment Systems

poniedziałek, 04 stycznia, 2021
@IMSA Search Global Partners
Po dogłębnej ocenie dostępnych na rynku narzędzi oceny psychometrycznej, IMSA Search Global Partners z przyjemnością ogłasza wybór firmy Hogan Assessment Systems, na…

Dwie złote zasady zarządzania relacyjnego

wtorek, 15 grudnia, 2020
@IMSA Search Global Partners
Naukowcy sugerują, że wkrótce będziemy walczyć z „tsunami zdrowia psychicznego” związanym z nieprzewidzianą śmiercią, wypaleniem zawodowym i bezrobociem. Aby uniknąć przyszłych problemów,…

Kultura zaufania. Jak ją budować? Trzy złote zasady w budowaniu kultury zaufania

wtorek, 27 października, 2020
@IMSA Search Global Partners
Jedyną rzeczą bardziej skomplikowaną od tworzenie kultury zaufania w firmie, jest rozwijanie jej w trakcie pracy zdalnej. Niemniej jednak, liderzy muszą połączyć…