Rss

Znaleźć najlepszych

Data publikacji: 10 czerwca 2008
Znaleźć najlepszych Autor: Monika Ciesielska, prezes Carpenter Consulting, dla Personel Plus

Odpływ specjalistów i kadry menedżerskiej za granicę, zwiększająca się liczba nowych miejsc pracy w firmach, które dostrzegły potencjał w dynamicznie rozwijającej się polskiej gospodarce – wszystko to sprawiło, że zdobycie dobrze wykwalifikowanej kadry stało się trudne, a w wielu przypadkach wręcz niemożliwe. Pracodawcy zostali bowiem postawieni w sytuacji, w której muszą sprostać oczekiwaniom kandydatów do pracy, a ci mają w czym wybierać. Wielu przedsiębiorców nie jest gotowych, by tym oczekiwaniom sprostać.

Branża inżynierska, w której realizowaliśmy rekrutację, uległa jeszcze większym przekształceniom. Wiąże się to ze znacznym rozwojem technologicznym produkcji na świecie i popytem na wykwalifikowany technicznie personel. Trudno również nie zauważyć, jak wiele firm o profilu produkcyjnym na przestrzeni kilku lat otworzyło w Polsce nowe zakłady i fabryki. Niedoceniani do tej pory inżynierowie stali się najbardziej poszukiwaną kadrą.

Oczekiwania klienta
Zanim rozpoczęliśmy współpracę z firmą SolidWorks Polska, staraliśmy się jak najlepiej rozpoznać kulturę organizacji, potrzeby rekrutacyjne firmy w krótkim i długim okresie, a także specyfikę oferowanych przez nią produktów. Zrozumienie procesu sprzedaży oprogramowania 3D CAD na rynku firm produkcyjnych oraz późniejszego wdrożenia oprogramowania i obsługi posprzedażowej klienta dało nam pogląd na temat umiejętności kandydatów, którzy będą najbardziej poszukiwani przez firmę SolidWorks. Zbadaliśmy również elastyczność naszego klienta pod względem dostosowania się do zmian, które zaszły na rynku pracy. /.../