Rss

Wiosenna konferencja IMSA w Wiedniu

Data publikacji: 23 kwietnia 2018
Wiosenna konferencja IMSA w Wiedniu

IMSA International Executive Search, wiodąca sieć headhunterska, ​posiadająca biura na 5 kontynentach na całym świecie, w dniach 11-13 kwietnia 2018  zorganizowała konferencję w Wiedniu.

Konferencja zgromadziła przedstawicieli niemal wszystkich firm członkowskich. Delegaci z 20 krajów zebrali się, aby porozmawiać o zmianach zachodzących obecnie na rynku pracy. Kolejnym wiodącym tematem spotkania były zmiany wewnątrz IMSA, dotykające w szczególności obszarów: wzmocnienia relacji wewnątrz sieci, wymiany wiedzy i biznesu pomiędzy członkami, budowy marki IMSA Executive Search, podsumowania dotychczasowych działań i dalszego rozwoju Practice Groups, ze szczególnym uwzględnieniem ​sektora medycznego ​oraz finansowego.

"Niesamowite było ​doświadczenie entuzjazmu i kreatywności członków IMSA z całego świata, gdy siedzieliśmy przy stole, dzieląc się swoimi doświadczeniami zawodowymi oraz omawiając i opracowując nowe sposoby na ulelpszenie usług świadczonych wobec klientów i kandydatów", zauważył Wolfgang Kasper, Członek Zarządu i Dyrektor Finansowy IMSA.

Marianna Carbonari, Członek Zarządu IMSA, podzieliła się spostrzeżeniami na temat Practice Groups: "Udało nam się przedstawić ustrukturyzowany raport na temat sektora przemysłowego i dóbr szybko zbywalnych w ramach IMSA. Okazało się,że członkowie IMSA mają takie samo podejście klienta i najlepsze praktyki, gdy pracują z  klientami, mimo, że działają na bardzo zróżnicowanych rynkach. To było imponujące doświadczenie"

Skupiając się na usprawnieniu procesów wewnętrznych, IMSA International Executive Search kontynuuje rozpoczętą w Casablance ekspansję na nowe terytoria. Podczas spotkania powołano trzech nowych członków:
- IMSA Norway (reprezentowana przez Esholdt Executive Search),
- IMSA Czech Republic (reprezentowana przez Nováček & Partners)
- IMSA Hungary (reprezentowana przez Indra Consulting)
Po przyjęciu nowych krajów do sieci IMSA liczy obecnie 23 członków, z 37 biurami na całym świecie.

Podczas gdy IMSA zwiększa swój zasięg, aby lepiej służyć swoim klientom projektami lokalnymi i międzynarodowymi, nie planuje rozluźnienia swoich wysokich wymagań względem kandydujących członków. IMSA dąży do znalezienia partnerów którzy przestrzegają najwyższych standardów jakości w ramach świadcoznej usługi executive search. Kandydaci na nowych członków IMSA, muszą dzielić te same wartości i "pasować" do kultury organizacyjnej IMSA. Firmy, które chciałyby dołączyć do IMSA, będą aktywnie uczestniczyć we wzmacnianiu IMSA na arenie międzynarodowej i lokalnej.

Aktualną sytuację IMSA najlepiej podsumowuje oświadczenie Moniki Ciesielskiej, Prezydenta IMSA: "IMSA ​przechodzi proces zmiany, co jest skutkiem obranej strategii i celów, które ustaliliśmy, a które realizujemy krok po kroku. Poczynione postępy można zaobserwować w liczbie nowo przyłączonych członków. Mimo to, jedna rzecz nigdy się nie zmieni w IMSA, a jest to kultura organizacji, która ​opiera się na relacjach, które budujemy nie tylko podczas dorocznych spotkań, ale podczas codziennych kontaktów. "

Spotkanie zakończyła wizyta w "Hiszpańskiej Szkole Jazdy", podczas której mieliśmy okazję odwiedzić stajnie i przyjrzeć się treningom jeźdźców i koni.

Członkowie IMSA już teraz czekają na ​jesienną konferencję, która odbędzie się w Chile.

Galeria zdjęć