Rss

Selekcja pracowników, trendy spadkowe (część I)

Selekcja pracowników, trendy spadkowe (część I)

4 marca 2015 @Maria Zemła


Jak wynika z badań, firmy poświęcają średnio około 2% czasu na dobór odpowiednich pracowników, natomiast aż 75% stanowi zarządzanie błędami popełnionymi podczas rekrutacji. Aby nie doprowadzić do ewentualnych błędów istotne są dwie kwestie: po pierwsze pozyskanie wartościowych kandydatów, a po drugie odpowiednia selekcja.

Wpis został podzielony na dwie części, w dzisiejszym zostały przedstawione trendy spadkowe dla narzędzi selekcyjnych. Oto one:

TRENDY SPADKOWE

- Listy motywacyjne
Niestety znaczna większość listów motywacyjnych jest skopiowana z Internetu, dlatego też nie stanowi żadnej wartości selekcyjnej.

- Horoskopy i ezoteryka
To nieprawdopodobne, ale wciąż dla niektórych pracodawców ma znaczenie znak zodiaku kandydata. Natomiast już stosunkowo dawno wykazano brak jakiejkolwiek zależności pomiędzy datą urodzenia, a czymkolwiek istotnym w pracy.

- Grafologia
Moda na grafologię jako narzędzie selekcyjne przywędrowała do Polski z Francji około 20 lat temu i już wtedy budziła wiele zastrzeżeń. W dzisiejszych czasach, gdy ręcznie piszemy znacznie mniej niż kiedyś – znaczenie grafologii jako metody selekcyjnej jest praktycznie żadne.

Źródło: www.hrstandard.pl