Rss

Olgierd Świerzewski, polskim kandydatem do brytyjskiej nagrody "The Lawyer"

Olgierd Świerzewski, polskim kandydatem do brytyjskiej nagrody "The Lawyer"

6 marca 2018 @Monika Ciesielska

Z wielką, hedhunterską dumą informujemy, że Olgierd Świerzewski zatrudniony przez nas na stanowisku Szefa Działu Prawnego (General Legal Councel) w firmie Orbis (Accor Polska), jest polskim kandydatem do tytułu Prawnika Firmowego Roku przyznawanego przez branżowy brytyjski tygodnik „The Lawyer”.

Olgierd Świerzewski od prawie siedmiu lat zajmuje stanowisko głównego prawnika w firmie Accor Polska i należącej do niej spółce Orbis. Wcześniej był przez pięć lat partnerem zarządzającym w kancelarii Łukowicz Świerzewski i Wspólnicy, należącej niegdyś do sieci prawniczej DLA Piper. Pracował także przez cztery lata w dziale doradztwa transakcyjnego i zespole rynków finansowych firmy doradczej Ernst & Young. Jest radcą prawnym, absolwentem studiów prawniczych na Uniwersytecie Warszawskim (1995).

Kilka lat temu zadebiutował w dziedzinie literatury, a dziś ma w dorobku dwie książki. Pierwsza „Zapach miasta po burzy” ukazała się w 2014 r. To historia miłości w upadającym imperium radzieckim, mająca za tło rozgrywki szachowe na szczeblu arcymistrzowskim. Drugą książką jest wydana w 2016 r. powieść „Master” – historia walki o władzę rozgrywająca się w świecie biznesowych korporacji.

Powtarzamy za "Rynek Prawniczy". Artykuł w całości dostępny jest TUTAJ.