Człowiek i firma

Stworzeni dla siebie

Zobacz więcej

Monika Ciesielska

Managing Partner / Rekrutacja
 

Ekspert w zakresie rekrutacji i oceny kompetencji

kadry zarządzającej. Head hunter.

 

Od kilkunastu lat z sukcesem rekrutuje menedżerów

najwyższego szczebla, na zlecenie międzynarodowych

i polskich korporacji, a także dokonuje oceny kompetencji

w ramach indywidualnych audytów menedżerskich.

 

Założyciel firmy Carpenter Consulting.

Prezydent globalnej sieci IMSA International Executive Search.

Członek rady nadzorczej Elevato Software.

 

Absolwentka zarządzania na SGH i finansów

na Uniwersytecie Gdańskim.

 

Na swoim koncie posiada wiele publikacji,

w wydawnictwach typu: Forbes, Puls

Biznesu, Newsweek, Personel Plus, Personel i Zarządzanie.

 

Kolekcjoner sztuki współczesnej, pasjonatka jazdy konnej

i od niedawna lotnictwa.

 

Mama Zosi.

Monika Ciesielska
 
 
IMSA Search w Top 30 Global Executive Search Providers 03.06.2019

IMSA Search Global Partners została uznana za jedną z czołowych firm zajmujących się rekrutacją kadry kierowniczej wyższego szczebla na świecie. „Każde z naszych rozwiązań jest wzbogacone różnorodnością kulturową naszych partnerów. To podstawa naszego sukcesu. ”- mówi Monika Ciesielska, prezes IMSA Search, komentując debiut w rankingu Global 30 opublikowanym przez Hunt Scanlon.

Zobacz więcej
Report on Executive Trends 2019 16.01.2019

Jak kształtowało się będzie środowisko pracy i jakie wyzwania stoją przez menedżerami najwyższego szczebla w 2019 roku? Mediacje z Millenialsami, zarządzanie zespołami wielokulturowymi, czy też pracującymi zdalnie? Na to pytanie odpowiedzieli head hunterzy IMSA Search, globalnej organizacji rekrutującej top menedżerów. IMSA Search przedstawia "Raport on Executive Trends 2019".

Zobacz więcej
Trzy oblicza ghosting’u: uczuciowy, pracowniczy i rekruterski 08.05.2019 @Monika Ciesielska

Mniej więcej 2 lata temu, pojęcie ghostingu zawitało w korporacjach. Kandydaci, reprezentujący różne zawody, głównie specjaliści, rozpoczęli proceder, który na początku szokował, aby dość szybko stać się normą, a nawet trendem. Nie przyjść na umówioną rozmowę kwalifikacyjną i nawet o tym nie uprzedzić? Takie sytuacje wcześniej były nie do pomyślenia. Tymczasem działy HR i rekruterzy skarżą się, że jest to w tej chwili zjawisko występujące notorycznie.

Zobacz więcej
Customer experience w czasach niedziel już-nie-handlowych 03.02.2019 @Monika Ciesielska

Niektóre rekrutacje zostają w nas na dłużej. Z różnych względów. W tym wypadku Klient trafił do mnie po sąsiedzku. Nasze firmy zlokalizowane są w warszawskim Rondo 1. Przyznał, że do tej pory współpracował z head hunterami wyspecjalizowanymi stricte w real estate, jednak tym razem potrzebował firmy, która przeczesuje również inne rynki, ponieważ stanowisko nie dotykało inwestycji, zarządzania nieruchomościami, ani leasingu, tylko marketingu.

Zobacz więcej
Case study: rekrutacja Drive Solutions CVT Manager dla Continental 29.12.2017

Continental, wiodąca światowa firma z branży motoryzacyjnej, specjalizująca się w oponach, układach hamulcowych, elektronice wnętrz, podwoziach i optymalizacji zużycia paliwa, zwróciła się do firmy Carpenter Consulting, o pomoc w znalezieniu kandydata na stanowisko Drive Solutions CVT (Commercial Vehicle Tires) Manager. Projekt został przeprowadzony w związku z planowanym wprowadzeniem na nowe rynki (w tym Polskę) innowacyjnego rozwiązania Continental o nazwie - Integrated Fleet Management (IFM).

Zobacz więcej
Indywidualny plan rozwoju zawdowego - szczyt marzeń pracowników średniego i wyższego szczebla 12.05.2017

Podczas rozmów kwalifikacyjnych z kandydatami na stanowiska menedżerskie, jednym z interesujących tematów jest motywacja do zmiany pracy. Odpowiedź, która pada najczęściej to możliwość rozwoju zawodowego i wyzwania jakie organizacja stawia przed nowozatrudnioną osobą. Pogłębiając wątek rozwoju zawodowego, prostą drogą dochodzimy do indywidualnych planów rozwoju, w których menedżerowie widzą dla siebie wiele korzyści.

Zobacz więcej
Życie w równowadze wymaga odwagi 29.12.2016

Jasne wytyczenie granic pomiędzy pracą a domem i pasją wymaga odwagi – ale zmiana jaką przynosi jest tego warta. Rozmowę dla CXO.pl., z Moniką Ciesielską-Rutkowską, partnerem zarządzającym Carpenter Consulting, przeprowadził Grzegorz Stech. - Czy polscy menedżerowie potrafią pracować? W badaniach Polacy pracują średnio 10 godzin, jesteśmy jednym z najdłużej pracujących narodów, a jednocześnie najmniej efektywnych. Skoro zatem tak wygląda praca, to jaki jest odpoczynek?

Zobacz więcej
Tenis to połączenie pasji z biznesem 09.05.2016

Chcemy sensownej równowagi pomiędzy tym, ile czasu poświęcamy pracy, a ile rodzinie i na rozwój swoich pasji. Problem w tym, że w wielu firmach oczekiwania co do zaangażowania i wydajności są coraz większe. Z jednej strony ta poprzeczka wydajności podnoszona jest z roku na rok, z drugiej zaś coraz częściej mówi się o Work Life Balance. W magazynie "Tenis Polski" rozmowa z Moniką Ciesielską.

Zobacz więcej

Lemon i Maraton

Koń Lemon fot. Andrzej Rutkowski

Lemon i Maraton

Lemon i Maraton to przeurocze konie czystej krwi angielskiej, stacjonujące na Torze Wyścigów Konnych na warszawskim Służewcu. Od 2010 roku, Carpenter Consulting zapewnia Mlemonom wikt i opierunek tj. obszerny padok i systematyczną dostawę marchewek. Zarówno Lemon, jak i Maraton, ​są końmi kontuzjowanym i można je tylko rozpieszczać, co też czynimy z wielką przyjemnością.

Lemon jest koniem niezwykle towarzyskim, jednak przyjaciela ma tylko jednego. Jest nim Maraton, wspólnie z którym tworzą mini stado. Lemon, choć jest bardzo przyjazny, ma bardzo silny i dominujący charakter. To on jest prowodyrem ucieczek z padoku. Jednak zawsze dba o to, żeby jego przyjaciel się nie zgubił i dotrzymywał mu kroku.

Zarówno Lemon, ja i Maraton, są honorowymi dawcami końskiej krwi. Uratowali do tej pory wiele końskich istnień. Cieszymy się, że tak fantastyczne konie są twarzą, a właściwie pyskami firmy Carpenter Consulting.

IMSA

IMSA International  
      Executive Search
Carpenter Consulting - IMSA Poland jest partnerem międzynarodowej organizacji IMSA International Executive Search, zrzeszającej niezależne firmy wyspecjalizowane w doradztwie i rekrutacji kadry zarządzającej najwyższego szczebla.