Rss

Carpenter błyszczy w 2012 roku

Data publikacji: 6 lutego 2013
Carpenter błyszczy w 2012 roku
Przełom roku to czas podsumowań. Sporo działo się na polskiej i międzynarodowej arenie biznesowej. Po zakończeniu Mistrzostw Euro 2012 Polska dołączyła do krajów, zmagających się z kryzysem w Europie. Wychodzi nam to jednak całkiem dobrze, co w wypadku Carpentera jest bez wątpienia zasługą zespołu oraz naszych Klientów, do których w ubiegłym roku dołączyli m.in.: Grupa BRE, Merck, DeLonghi, Hochland, Bakoma, czy Animex. 

Ubiegły rok stoi pod znakiem rekrutacji menedżerów średniego i wyższego szczebla, które w ubiegłym roku były najczęściej wykonywaną przez nas usługą. Spora część z procesów realizowana była w oparciu o AC Recruitments, a więc połączenie procesu Executive Search, poszukiwań bezpośrednich wyższej kadry menedżerskiej, z indywidualnym Assessmentem kandydatów z krótkiej listy. Ciężko byłoby wymieniać całą listę zamkniętych z sukcesem procesów, ale chwalimy się wybranymi: 
Dyrektor Logistyki (FMCG; produkcja; usługi dla środowiska) 
Dyrektor Zakładu Produkcyjnego (produkcja)
Dyrektor Rynku (bankowość) 
Dyrektor Oddziału (bankowość) 
Dyrektor Sprzedaży w Kanale Nowoczesnym (FMCG) 
Regionalny Kierownik Sprzedaży (farmacja; FMCG; faktoring) 
Kierownik Eksportu (FMCG) 
Kierownik Księgowości (usługi dla środowiska; FMCG) 
Kierownik Logistyki (usługi dla środowiska) 
Kierownik Zakładu (usługi dla środowiska) 
Equipment Finance Controller (TSL) 
In-House Lawyer (bankowość) 
Project Manager (agencja reklamowa) 
Główny Planer (retail) 
Account Manager (agencja reklamowa; agencja eventowa) .

W roku 2012 uruchomiliśmy również, wspólnie z 44Group, autorskie narzędzie oceny 360 stopni on-line. Narzędzie to umożliwia nam dokonywanie oceny kompetencji pracowników firmy przez ich przełożonych, podwładnych, współpracowników oraz nich samych, poprzez wypełnienie kwestionariusza oceny dostępnego przez przeglądarkę internetową. Mamy możliwość tworzenia wersji językowych kwestionariusza, co już zaowocowało ocenami menedżerów w strukturach międzynarodowych. 

Co przyniesie 2013? Carpenter bez wątpienia nadal rozwijał się będzie w rekrutacji menedżerów średniego i wyższego szczebla. Poza rekrutacją duży nacisk kładziemy na ocenę 360 stopni, AC/DC oraz outplacement – usługi, które świadczymy od lat. Mamy jednak jeszcze kilka nowatorskich pomysłów, o których już za chwilę będzie głośno. Planujemy uruchomić nową linię biznesową. Jaką? Więcej informacji już w marcu :)