Rss

Stanowiska, które nie istniały jeszcze 5 lat temu

We are sorry - this content is not available in selected language.
Stanowiska, które nie istniały jeszcze 5 lat temu

Friday, August 22, 2014 @Maria Zemła


Istnieje wiele stanowisk pracy, jednak ich nomenklatura często ulega zmianie. Ostatnio zbadano profile ponad 259 mln członków portali społecznościowych, specjalizujących się w kontaktach zawodowo-biznesowych. Dogłębne analizy umożliwiły weryfikację stanowisk pracy użytkowników. Poniżej możecie zapoznać się z listą stanowisk, które nie istniały jeszcze kilka lat temu.

1. IOS Developer – stanowisko powstało wraz z wejściem na rynek iPhone’a w 2007 roku.

2. Android Developer – konkurencyjne stanowisko do IOS Developer w odpowiedzi na pojawienie się systemu mobilnego marki Apple IOS.

3. Specjalista ds. Social Media – portale takie jak Linkedin, Facebook, YouTube i Twitter powstały w latach 2003-2006. Jednak ich popularność zaczęła wzrastać po 2008 roku i są one obecnie w szczytowej fazie rozwoju.

4. Specjalista ds. danych cyfrowych – zalew informacji spowodował powstanie stanowiska polegającego na porządkowaniu danych cyfrowych.

5. UX (User Experience)/UI (User Interface) Designers – stanowiska cieszą się bardzo dużym zapotrzebowaniem, ponieważ dzięki tym specjalistom technologia staje się bardziej interaktywna dla użytkowników.

6. Instruktor Zumby – innowacyjność Zumby polega na połączeniu tańca z fitnessem, jest to popularny sposób na aktywne spędzanie czasu po pracy.

Żródło: http://talent.linkedin.com