Rss

Nieznane znaczenie znanych nazw

We are sorry - this content is not available in selected language.
Nieznane znaczenie znanych nazw

Tuesday, March 10, 2015 @Katarzyna Zegadło

Wymyślenie chwytliwej i ciekawej nazwy dla firmy to nie lada wyzwanie. Analiza wskazuje, że najlepsze nazwy firm są stosunkowo proste, wywołują pozytywne skojarzenia i budzą zaufanie. A jak powstały nazwy największych i najbardziej rozpoznawalnych organizacji na świecie?

1. Samsung - w języku koreańskim słowo to znaczy "trzy gwiazdy". Nazwa miała oddawać potencjał, siłę i wielkość, którą firma zamierzała osiągnąć w przyszłości.

2. Amazon - gigant sprzedaży online, nazywał się początkowo Cadabra (od abrakadabra), jednak już po uruchomieniu sklepu, zmieniono nazwę na Amazon, odnosząc się tym samym do największej rzeki na naszej planecie.

3. Spotify - nazwa tej firmy powstała w wyniku zamieszania podczas burzy mózgów założycieli. Jeden z nich nie dosłyszał po prostu propozycji kolegi, interpretując ją właśnie jako "spotify", które nie istnieje w żadnym znanym języku.

4. Skype z kolei jest połączeniem słów niebo (ang. sky) i sieci typu P2P (ang. peer-to-peer network). Skyper'a skrócono właśnie do słowa Skype.

5. Google powstało jako celowe przeinaczenie terminu Googol, opisującego ogromną wartość - 10^100. Sergey Brin i Larry Page, zakładając swoją firmą, od samego początku postawili sobie za cel gromadzenie i przetwarzanie ogromnych zbiorów informacji, tak by uporządkować całą wiedzę dostępną ludzkości.

Źródło: www.hrstandard.pl