Człowiek i firma

Stworzeni dla siebie

Zobacz więcej

Monika Ciesielska

Managing Partner / Rekrutacja
 

Ekspert w zakresie rekrutacji i oceny kompetencji

kadry zarządzającej. Head hunter.

 

Od kilkunastu lat z sukcesem rekrutuje menedżerów

najwyższego szczebla, na zlecenie międzynarodowych

i polskich korporacji, a także dokonuje oceny kompetencji

w ramach indywidualnych audytów menedżerskich.

 

Założyciel firmy Carpenter Consulting.

Członek Zarządu IMSA International Executive Search.

 

Absolwentka zarządzania na SGH i finansów

na Uniwersytecie Gdańskim.

 

Na swoim koncie posiada wiele publikacji,

w wydawnictwach typu: Forbes, Puls

Biznesu, Newsweek, Personel Plus,

Personel i Zarządzanie.

 

Kolekcjoner sztuki współczesnej,

pasjonatka jazdy konnej

i od niedawna lotnictwa.

 

Mama Zosi.

 

Magdalena Krawczak

Managing Partner / Sprzedaż
 

Ekspert w zakresie sprzedaży i budowania

strategii rozwoju.

 

W czasie 18 lat pracy w T-Mobile Polska

przeszła ścieżkę kariery od konsultanta z infolinii

do Kierownika Regionalnego Sprzedaży B2B.

Na swoim koncie ma realizację wartościowych projektów

u Klientów z listy Fortune 500. Osiągała wybitne wyniki,

za które była wyróżniana i nagradzana.

 

Zawsze zaangażowana i skupiona na potrzebach

Klientów. Specjalistka w budowaniu długofalowych

relacji, ze szczególną dbałością o rosnącą

satysfakcję Klientów z poziomu świadczonych usług.

 

Miłośniczka i historyk sztuki.

Kolekcjonerka współczesnej rzeźby.

Na bezludną wyspę zabrałaby swoją rodzinę

i… Bibliotekę.

 

Mama Mileny i Miłosza.

 
Jesienna konferencja IMSA w Casablance 15.12.2017

Jesienna konferencja IMSA miała miejsce w hotelu Four Seasons w Casablance, w Maroko, w dniach 25-27 października 2017 r. Rok 2017 jest istotny z punktu widzenia organizacji IMSA International Executive Search, ze względu na decyzje podjęte podczas tegorocznych spotkań. IMSA ustanowiła 3-letnią strategię, postawiła przed sobą cele oraz uzgodniła sposób w jaki zamierza je osiągnąć. Partnerzy z poszczególnych krajów, spotkali się, aby przedyskutować i zdefiniować kluczowe wskaźniki sukcesu oraz możliwości osiągnięcia mierzalnych efektów.

Zobacz więcej
Monika Ciesielska prezesem IMSA International Executive Search 25.04.2017

Monika Ciesielska, założycielka firmy doradczej Carpenter Consulting, na początku kwietnia została wybrana prezesem IMSA International Executive Search. Tym samym stanęła na czele międzynarodowej organizacji, zrzeszającej firmy headhunterskie z 25 krajów świata. Przez ostatnie cztery lata Monika Ciesielska zasiadała w Zarządzie organizacji, aktywnie uczestnicząc w jej kształtowaniu, a także w rozwoju współpracy i wymiany najlepszych praktyk pomiędzy krajami członkowskimi.

Zobacz więcej
Jak zdobyć K2 w demokratycznie zarządzanej organizacji 17.05.2018 @Monika Ciesielska

Większość kandydatów, w prowadzonych przeze mnie procesach rekrutacyjnych, zapytana o styl zarządzania, odpowiada, że stosuje styl demokratyczny. Czy rzeczywiście tak jest? Ogólnie rzecz biorąc, można tak powiedzieć, ale w rzeczywistości to zawsze szef podejmuje ostateczną decyzję i wybiera rozwiązanie spośród zaproponowanych przez innych. W korporacjach, średnich i małych firmach, to szef kończy sesję burzy mózgów i wskazuje projekt, który będzie priorytetem. Niektórzy mówią, że dobry szef moderuje dyskusję w sposób, który pozwala mu osiągnąć własne cele, robiąc to w sposób, który pozwala myśleć innym, że była to ich wspólna decyzja.

Zobacz więcej
Olgierd Świerzewski, polskim kandydatem do brytyjskiej nagrody "The Lawyer" 06.03.2018 @Monika Ciesielska

Z wielką, hedhunterską dumą informujemy, że Olgierd Świerzewski zatrudniony przez nas na stanowisku Szefa Działu Prawnego (General Legal Councel) w firmie Orbis (Accor Polska), jest polskim kandydatem do tytułu Prawnika Firmowego Roku przyznawanego przez branżowy brytyjski tygodnik „The Lawyer”.

Zobacz więcej
Case study: rekrutacja Drive Solutions CVT Manager dla Continental 29.12.2017

Continental, wiodąca światowa firma z branży motoryzacyjnej, specjalizująca się w oponach, układach hamulcowych, elektronice wnętrz, podwoziach i optymalizacji zużycia paliwa, zwróciła się do firmy Carpenter Consulting, o pomoc w znalezieniu kandydata na stanowisko Drive Solutions CVT (Commercial Vehicle Tires) Manager. Projekt został przeprowadzony w związku z planowanym wprowadzeniem na nowe rynki (w tym Polskę) innowacyjnego rozwiązania Continental o nazwie - Integrated Fleet Management (IFM).

Zobacz więcej
Indywidualny plan rozwoju zawdowego - szczyt marzeń pracowników średniego i wyższego szczebla 12.05.2017

Podczas rozmów kwalifikacyjnych z kandydatami na stanowiska menedżerskie, jednym z interesujących tematów jest motywacja do zmiany pracy. Odpowiedź, która pada najczęściej to możliwość rozwoju zawodowego i wyzwania jakie organizacja stawia przed nowozatrudnioną osobą. Pogłębiając wątek rozwoju zawodowego, prostą drogą dochodzimy do indywidualnych planów rozwoju, w których menedżerowie widzą dla siebie wiele korzyści.

Zobacz więcej
Życie w równowadze wymaga odwagi 29.12.2016

Jasne wytyczenie granic pomiędzy pracą a domem i pasją wymaga odwagi – ale zmiana jaką przynosi jest tego warta. Rozmowę dla CXO.pl., z Moniką Ciesielską-Rutkowską, partnerem zarządzającym Carpenter Consulting, przeprowadził Grzegorz Stech. - Czy polscy menedżerowie potrafią pracować? W badaniach Polacy pracują średnio 10 godzin, jesteśmy jednym z najdłużej pracujących narodów, a jednocześnie najmniej efektywnych. Skoro zatem tak wygląda praca, to jaki jest odpoczynek?

Zobacz więcej
Tenis to połączenie pasji z biznesem 09.05.2016

Chcemy sensownej równowagi pomiędzy tym, ile czasu poświęcamy pracy, a ile rodzinie i na rozwój swoich pasji. Problem w tym, że w wielu firmach oczekiwania co do zaangażowania i wydajności są coraz większe. Z jednej strony ta poprzeczka wydajności podnoszona jest z roku na rok, z drugiej zaś coraz częściej mówi się o Work Life Balance. W magazynie "Tenis Polski" rozmowa z Moniką Ciesielską.

Zobacz więcej

Lemon i Maraton

Koń Lemon fot. Andrzej Rutkowski

Lemon & Maraton

Lemon to przeuroczy koń czystej krwi angielskiej (na zdjęciu z lewej), stacjonujący na Torze Wyścigów Konnych na warszawskim Służewcu. Od 2010 roku, Carpenter Consulting zapewnia Lemonowi wikt i opierunek tj. obszerny padok i systematyczną dostawę marchewek. Lemon jest koniem kontuzjowanym i można go tylko rozpieszczać, co też czynimy z wielką przyjemnością.

Lemon jest koniem niezwykle towarzyskim, jednak przyjaciela ma tylko jednego. Jest nim Maraton (na zdjęciu z prawej), również koń czystej krwi angielskiej, wspólnie z którym tworzą mini stado. Lemon, choć jest bardzo przyjazny, ma bardzo silny i dominujący charakter. To on jest prowodyrem ucieczek z padoku. Jednak zawsze dba o to, żeby jego przyjaciel się nie zgubił i dotrzymywał mu kroku.

Zarówno Lemon, ja i Maraton, są honorowymi dawcami końskiej krwi. Uratowali do tej pory wiele końskich istnień. Cieszymy się, że tak fantastyczne konie są twarzą, a właściwie pyskami firmy Carpenter Consulting.

Więcej informacji: Carpenter Consulting on Facebook

 

IMSA

IMSA International  
      Executive Search
Carpenter Consulting - IMSA Poland jest partnerem międzynarodowej organizacji IMSA International Executive Search, zrzeszającej niezależne firmy wyspecjalizowane w doradztwie i rekrutacji kadry zarządzającej najwyższego szczebla.