Człowiek i firma

Stworzeni dla siebie

Zobacz więcej

Monika Ciesielska

Managing Partner / Rekrutacja
 

Ekspert w zakresie rekrutacji i oceny kompetencji

kadry zarządzającej. Head hunter.

 

Od kilkunastu lat z sukcesem rekrutuje menedżerów

najwyższego szczebla, na zlecenie międzynarodowych

i polskich korporacji, a także dokonuje oceny kompetencji

w ramach indywidualnych audytów menedżerskich.

 

Założyciel firmy Carpenter Consulting.

Członek Zarządu IMSA International Executive Search.

 

Absolwentka zarządzania na SGH i finansów

na Uniwersytecie Gdańskim.

 

Na swoim koncie posiada wiele publikacji,

w wydawnictwach typu: Forbes, Puls

Biznesu, Newsweek, Personel Plus,

Personel i Zarządzanie.

 

Kolekcjoner sztuki współczesnej,

pasjonatka jazdy konnej

i od niedawna lotnictwa.

 

Mama Zosi.

 

Magdalena Krawczak

Managing Partner / Sprzedaż
 

Ekspert w zakresie sprzedaży i budowania

strategii rozwoju.

 

W czasie 18 lat pracy w T-Mobile Polska

przeszła ścieżkę kariery od konsultanta z infolinii

do Kierownika Regionalnego Sprzedaży B2B.

Na swoim koncie ma realizację wartościowych projektów

u Klientów z listy Fortune 500. Osiągała wybitne wyniki,

za które była wyróżniana i nagradzana.

 

Zawsze zaangażowana i skupiona na potrzebach

Klientów. Specjalistka w budowaniu długofalowych

relacji, ze szczególną dbałością o rosnącą

satysfakcję Klientów z poziomu świadczonych usług.

 

Miłośniczka i historyk sztuki.

Kolekcjonerka współczesnej rzeźby.

Na bezludną wyspę zabrałaby swoją rodzinę

i… Bibliotekę.

 

Mama Mileny i Miłosza.

 
IMSA rozszerza obszar działania o 3 nowe kraje 21.05.2018

IMSA International Executive Search, wiodąca sieć headhunterska, posiadająca 37 biur w 23 krajach świata, podczas ostatniej konferencji, która odbyła się w Wiedniu 2018, rozszerzyła swój obszar działania o 3 kolejne kraje. Nowi partnerzy IMSA pochodzą z Czech, Węgier i Norwegii, wzmacniając obecność IMSA w Europie. Krok ten jest dowodem na sukcesywną realizację strategii, którą IMSA założyła w Casablance, jesienią 2017 roku.

Zobacz więcej
Wiosenna konferencja IMSA w Wiedniu 23.04.2018

IMSA International Executive Search, wiodąca sieć headhunterska, ​posiadająca biura na 5 kontynentach na całym świecie, w dniach 11-13 kwietnia 2018 zorganizowała konferencję w Wiedniu. Konferencja zgromadziła przedstawicieli niemal wszystkich firm członkowskich. Delegaci z 20 krajów zebrali się, aby porozmawiać o zmianach zachodzących obecnie na rynku pracy. Kolejnym wiodącym tematem spotkania były zmiany wewnątrz IMSA, dotykające w szczególności obszarów: wzmocnienia relacji wewnątrz sieci, wymiany wiedzy i biznesu pomiędzy członkami, budowy marki IMSA Executive Search, podsumowania dotychczasowych działań i dalszego rozwoju Practice Groups, ze szczególnym uwzględnieniem ​sektora medycznego ​oraz finansowego.

Zobacz więcej
Jak zdobyć K2 w demokratycznie zarządzanej organizacji 17.05.2018 @Monika Ciesielska

Większość kandydatów, w prowadzonych przeze mnie procesach rekrutacyjnych, zapytana o styl zarządzania, odpowiada, że stosuje styl demokratyczny. Czy rzeczywiście tak jest? Ogólnie rzecz biorąc, można tak powiedzieć, ale w rzeczywistości to zawsze szef podejmuje ostateczną decyzję i wybiera rozwiązanie spośród zaproponowanych przez innych. W korporacjach, średnich i małych firmach, to szef kończy sesję burzy mózgów i wskazuje projekt, który będzie priorytetem. Niektórzy mówią, że dobry szef moderuje dyskusję w sposób, który pozwala mu osiągnąć własne cele, robiąc to w sposób, który pozwala myśleć innym, że była to ich wspólna decyzja.

Zobacz więcej
Olgierd Świerzewski, polskim kandydatem do brytyjskiej nagrody "The Lawyer" 06.03.2018 @Monika Ciesielska

Z wielką, hedhunterską dumą informujemy, że Olgierd Świerzewski zatrudniony przez nas na stanowisku Szefa Działu Prawnego (General Legal Councel) w firmie Orbis (Accor Polska), jest polskim kandydatem do tytułu Prawnika Firmowego Roku przyznawanego przez branżowy brytyjski tygodnik „The Lawyer”.

Zobacz więcej
Case study: rekrutacja Drive Solutions CVT Manager dla Continental 29.12.2017

Continental, wiodąca światowa firma z branży motoryzacyjnej, specjalizująca się w oponach, układach hamulcowych, elektronice wnętrz, podwoziach i optymalizacji zużycia paliwa, zwróciła się do firmy Carpenter Consulting, o pomoc w znalezieniu kandydata na stanowisko Drive Solutions CVT (Commercial Vehicle Tires) Manager. Projekt został przeprowadzony w związku z planowanym wprowadzeniem na nowe rynki (w tym Polskę) innowacyjnego rozwiązania Continental o nazwie - Integrated Fleet Management (IFM).

Zobacz więcej
Indywidualny plan rozwoju zawdowego - szczyt marzeń pracowników średniego i wyższego szczebla 12.05.2017

Podczas rozmów kwalifikacyjnych z kandydatami na stanowiska menedżerskie, jednym z interesujących tematów jest motywacja do zmiany pracy. Odpowiedź, która pada najczęściej to możliwość rozwoju zawodowego i wyzwania jakie organizacja stawia przed nowozatrudnioną osobą. Pogłębiając wątek rozwoju zawodowego, prostą drogą dochodzimy do indywidualnych planów rozwoju, w których menedżerowie widzą dla siebie wiele korzyści.

Zobacz więcej
Życie w równowadze wymaga odwagi 29.12.2016

Jasne wytyczenie granic pomiędzy pracą a domem i pasją wymaga odwagi – ale zmiana jaką przynosi jest tego warta. Rozmowę dla CXO.pl., z Moniką Ciesielską-Rutkowską, partnerem zarządzającym Carpenter Consulting, przeprowadził Grzegorz Stech. - Czy polscy menedżerowie potrafią pracować? W badaniach Polacy pracują średnio 10 godzin, jesteśmy jednym z najdłużej pracujących narodów, a jednocześnie najmniej efektywnych. Skoro zatem tak wygląda praca, to jaki jest odpoczynek?

Zobacz więcej
Tenis to połączenie pasji z biznesem 09.05.2016

Chcemy sensownej równowagi pomiędzy tym, ile czasu poświęcamy pracy, a ile rodzinie i na rozwój swoich pasji. Problem w tym, że w wielu firmach oczekiwania co do zaangażowania i wydajności są coraz większe. Z jednej strony ta poprzeczka wydajności podnoszona jest z roku na rok, z drugiej zaś coraz częściej mówi się o Work Life Balance. W magazynie "Tenis Polski" rozmowa z Moniką Ciesielską.

Zobacz więcej

Lemon i Maraton

Koń Lemon fot. Andrzej Rutkowski

Lemon & Maraton

Lemon to przeuroczy koń czystej krwi angielskiej (na zdjęciu z lewej), stacjonujący na Torze Wyścigów Konnych na warszawskim Służewcu. Od 2010 roku, Carpenter Consulting zapewnia Lemonowi wikt i opierunek tj. obszerny padok i systematyczną dostawę marchewek. Lemon jest koniem kontuzjowanym i można go tylko rozpieszczać, co też czynimy z wielką przyjemnością.

Lemon jest koniem niezwykle towarzyskim, jednak przyjaciela ma tylko jednego. Jest nim Maraton (na zdjęciu z prawej), również koń czystej krwi angielskiej, wspólnie z którym tworzą mini stado. Lemon, choć jest bardzo przyjazny, ma bardzo silny i dominujący charakter. To on jest prowodyrem ucieczek z padoku. Jednak zawsze dba o to, żeby jego przyjaciel się nie zgubił i dotrzymywał mu kroku.

Zarówno Lemon, ja i Maraton, są honorowymi dawcami końskiej krwi. Uratowali do tej pory wiele końskich istnień. Cieszymy się, że tak fantastyczne konie są twarzą, a właściwie pyskami firmy Carpenter Consulting.

 

IMSA

IMSA International  
      Executive Search
Carpenter Consulting - IMSA Poland jest partnerem międzynarodowej organizacji IMSA International Executive Search, zrzeszającej niezależne firmy wyspecjalizowane w doradztwie i rekrutacji kadry zarządzającej najwyższego szczebla.