Człowiek i firma

Stworzeni dla siebie

Zobacz więcej

Monika Ciesielska

Managing Partner / Rekrutacja
 

Ekspert w zakresie rekrutacji i oceny kompetencji

kadry zarządzającej. Head hunter.

 

Od kilkunastu lat z sukcesem rekrutuje menedżerów

najwyższego szczebla, na zlecenie międzynarodowych

i polskich korporacji, a także dokonuje oceny kompetencji

w ramach indywidualnych audytów menedżerskich.

 

Założyciel firmy Carpenter Consulting.

Prezydent globalnej sieci IMSA International Executive Search.

Członek rady nadzorczej Elevato Software.

 

Absolwentka zarządzania na SGH i finansów

na Uniwersytecie Gdańskim.

 

Na swoim koncie posiada wiele publikacji,

w wydawnictwach typu: Forbes, Puls

Biznesu, Newsweek, Personel Plus, Personel i Zarządzanie.

 

Kolekcjoner sztuki współczesnej, pasjonatka jazdy konnej

i od niedawna lotnictwa.

 

Mama Zosi.

Monika Ciesielska
 
IMSA rozszerza obszar działania o 3 nowe kraje 21.05.2018

IMSA International Executive Search, wiodąca sieć headhunterska, posiadająca 37 biur w 23 krajach świata, podczas ostatniej konferencji, która odbyła się w Wiedniu 2018, rozszerzyła swój obszar działania o 3 kolejne kraje. Nowi partnerzy IMSA pochodzą z Czech, Węgier i Norwegii, wzmacniając obecność IMSA w Europie. Krok ten jest dowodem na sukcesywną realizację strategii, którą IMSA założyła w Casablance, jesienią 2017 roku.

Zobacz więcej
Wiosenna konferencja IMSA w Wiedniu 23.04.2018

IMSA International Executive Search, wiodąca sieć headhunterska, ​posiadająca biura na 5 kontynentach na całym świecie, w dniach 11-13 kwietnia 2018 zorganizowała konferencję w Wiedniu. Konferencja zgromadziła przedstawicieli niemal wszystkich firm członkowskich. Delegaci z 20 krajów zebrali się, aby porozmawiać o zmianach zachodzących obecnie na rynku pracy. Kolejnym wiodącym tematem spotkania były zmiany wewnątrz IMSA, dotykające w szczególności obszarów: wzmocnienia relacji wewnątrz sieci, wymiany wiedzy i biznesu pomiędzy członkami, budowy marki IMSA Executive Search, podsumowania dotychczasowych działań i dalszego rozwoju Practice Groups, ze szczególnym uwzględnieniem ​sektora medycznego ​oraz finansowego.

Zobacz więcej
Co menedżerowie najwyższego szczebla powinni zmienić rozmawiając z head hunterem? 27.11.2018 @Monika Ciesielska

Po pierwsze, uważam, że menedżerowie na najwyższym szczeblu nie mają czasu czytać „poradników”. Chcą być na bieżąco w tylu obszarach, że prawdopodobnie nie zatrzymają się przy dobrych radach head huntera. Po drugie poziom autoprezentacji mają dopracowany w detalu. Wiedzą dokładnie co i jak powiedzieć, można nawet pokusić się o stwierdzenie, że mówią head hunterom to, co Ci chcą usłyszeć. Po trzecie, nie czuję się w pozycji udzielania dobrych rad komukolwiek. Dlatego też nazwijmy poniższe zbiorem obserwacji, ponieważ po głębszym przemyśleniu tematu, doszłam do wniosku, że jest kilka punktów, które powtarzają się na tyle często, ze można już mówić o tendencjach.

Zobacz więcej
Jak zatrudnić Menedżera w gastronomii i nie zwariować? 04.09.2018 @Monika Ciesielska

MAX jest najstarszą siecią fast food w Szwecji. W tym roku skończyła okrągłe 50 lat i posiada ponad 100 restauracji na tamtejszym rynku oraz lokale w Norwergii, Danii, Egipcie. W Szwecji burgery serwowane przez MAXa wygrywają testy smaku od początku istnienia firmy. Począwszy od 2015 r., kiedy niezależne badanie satysfakcji klienta zostało przeprowadzone po raz pierwszy, Szwedzi uznają burgery MAXa jako najsmaczniejsze – tym samym marka pokonuje w testach wszystkie większe marki międzynarodowe.

Zobacz więcej
Case study: rekrutacja Drive Solutions CVT Manager dla Continental 29.12.2017

Continental, wiodąca światowa firma z branży motoryzacyjnej, specjalizująca się w oponach, układach hamulcowych, elektronice wnętrz, podwoziach i optymalizacji zużycia paliwa, zwróciła się do firmy Carpenter Consulting, o pomoc w znalezieniu kandydata na stanowisko Drive Solutions CVT (Commercial Vehicle Tires) Manager. Projekt został przeprowadzony w związku z planowanym wprowadzeniem na nowe rynki (w tym Polskę) innowacyjnego rozwiązania Continental o nazwie - Integrated Fleet Management (IFM).

Zobacz więcej
Indywidualny plan rozwoju zawdowego - szczyt marzeń pracowników średniego i wyższego szczebla 12.05.2017

Podczas rozmów kwalifikacyjnych z kandydatami na stanowiska menedżerskie, jednym z interesujących tematów jest motywacja do zmiany pracy. Odpowiedź, która pada najczęściej to możliwość rozwoju zawodowego i wyzwania jakie organizacja stawia przed nowozatrudnioną osobą. Pogłębiając wątek rozwoju zawodowego, prostą drogą dochodzimy do indywidualnych planów rozwoju, w których menedżerowie widzą dla siebie wiele korzyści.

Zobacz więcej
Życie w równowadze wymaga odwagi 29.12.2016

Jasne wytyczenie granic pomiędzy pracą a domem i pasją wymaga odwagi – ale zmiana jaką przynosi jest tego warta. Rozmowę dla CXO.pl., z Moniką Ciesielską-Rutkowską, partnerem zarządzającym Carpenter Consulting, przeprowadził Grzegorz Stech. - Czy polscy menedżerowie potrafią pracować? W badaniach Polacy pracują średnio 10 godzin, jesteśmy jednym z najdłużej pracujących narodów, a jednocześnie najmniej efektywnych. Skoro zatem tak wygląda praca, to jaki jest odpoczynek?

Zobacz więcej
Tenis to połączenie pasji z biznesem 09.05.2016

Chcemy sensownej równowagi pomiędzy tym, ile czasu poświęcamy pracy, a ile rodzinie i na rozwój swoich pasji. Problem w tym, że w wielu firmach oczekiwania co do zaangażowania i wydajności są coraz większe. Z jednej strony ta poprzeczka wydajności podnoszona jest z roku na rok, z drugiej zaś coraz częściej mówi się o Work Life Balance. W magazynie "Tenis Polski" rozmowa z Moniką Ciesielską.

Zobacz więcej

Lemon i Maraton

Koń Lemon fot. Andrzej Rutkowski

Lemon i Maraton

Lemon i Maraton to przeurocze konie czystej krwi angielskiej, stacjonujące na Torze Wyścigów Konnych na warszawskim Służewcu. Od 2010 roku, Carpenter Consulting zapewnia Mlemonom wikt i opierunek tj. obszerny padok i systematyczną dostawę marchewek. Zarówno Lemon, jak i Maraton, ​są końmi kontuzjowanym i można je tylko rozpieszczać, co też czynimy z wielką przyjemnością.

Lemon jest koniem niezwykle towarzyskim, jednak przyjaciela ma tylko jednego. Jest nim Maraton, wspólnie z którym tworzą mini stado. Lemon, choć jest bardzo przyjazny, ma bardzo silny i dominujący charakter. To on jest prowodyrem ucieczek z padoku. Jednak zawsze dba o to, żeby jego przyjaciel się nie zgubił i dotrzymywał mu kroku.

Zarówno Lemon, ja i Maraton, są honorowymi dawcami końskiej krwi. Uratowali do tej pory wiele końskich istnień. Cieszymy się, że tak fantastyczne konie są twarzą, a właściwie pyskami firmy Carpenter Consulting.

IMSA

IMSA International  
      Executive Search
Carpenter Consulting - IMSA Poland jest partnerem międzynarodowej organizacji IMSA International Executive Search, zrzeszającej niezależne firmy wyspecjalizowane w doradztwie i rekrutacji kadry zarządzającej najwyższego szczebla.