Człowiek i firma

Stworzeni dla siebie

Zobacz więcej

Monika Ciesielska-Rutkowska

Managing Partner / Rekrutacja
 

Ekspert w zakresie rekrutacji i oceny kompetencji

kadry zarządzającej. Head hunter.

 

Od kilkunastu lat z sukcesem rekrutuje menedżerów

najwyższego szczebla, na zlecenie międzynarodowych

i polskich korporacji, a także dokonuje oceny kompetencji

w ramach indywidualnych audytów menedżerskich.

 

Założyciel firmy Carpenter Consulting.

Członek Zarządu IMSA International Executive Search.

 

Absolwentka zarządzania na SGH i finansów

na Uniwersytecie Gdańskim.

 

Na swoim koncie posiada wiele publikacji,

w wydawnictwach typu: Forbes, Puls

Biznesu, Newsweek, Personel Plus,

Personel i Zarządzanie.

 

Kolekcjoner sztuki współczesnej,

pasjonatka jazdy konnej

i od niedawna lotnictwa.

 

Mama Zosi.

 

Magdalena Krawczak

Managing Partner / Sprzedaż
 

Ekspert w zakresie sprzedaży i budowania

strategii rozwoju.

 

W czasie 18 lat pracy w T-Mobile Polska

przeszła ścieżkę kariery od konsultanta z infolinii

do Kierownika Regionalnego Sprzedaży B2B.

Na swoim koncie ma realizację wartościowych projektów

u Klientów z listy Fortune 500. Osiągała wybitne wyniki,

za które była wyróżniana i nagradzana.

 

Zawsze zaangażowana i skupiona na potrzebach

Klientów. Specjalistka w budowaniu długofalowych

relacji, ze szczególną dbałością o rosnącą

satysfakcję Klientów z poziomu świadczonych usług.

 

Miłośniczka i historyk sztuki.

Kolekcjonerka współczesnej rzeźby.

Na bezludną wyspę zabrałaby swoją rodzinę

i… Bibliotekę.

 

Mama Mileny i Miłosza.

 
‘Czworokąt profesjonalny’ vs ‘trójkąt dramatyczny’ 12.12.2016

5 grudnia 2016 r. uczestniczyliśmy w debacie pomiędzy członkami HR Influencers i reprezentantami agencji Executive Search. HR Influencers jest platformą współpracy najbardziej wpływowych liderów branży HR w Polsce. Było to pierwsze spotkanie, na którym Dyrektorzy Personalni i head hunterzy, na forum, otwarcie opowiedzieli co jest dla nich ważne we współpracy.

Zobacz więcej
Film o Carpenter Consulting 01.12.2016

Nagraliśmy krótki film o nas - hedhunterach firmy Carpenter Consulting. Zrobiliśmy to, aby nasi Klienci i Kandydaci mieli szansę bliżej nas poznać.Zazwyczaj to my zadajemy pytania. Tym razem, stanęliśmy z drugiej strony, starając się udzielić odpowiedzi, na temat sposobu w jaki działamy oraz celów, które realizujemy. Nasi Klienci opowiedzieli o tym jak się z nami pracuje, a my przedstawiliśmy się z profesjonalnej i prywatnej strony.

Zobacz więcej
Główny Księgowy w strukturach europejskich 10.02.2017 @Monika Ciesielska

Zakończyliśmy rekrutację na stanowisko Głównego Księgowego dla naszego nowego Klienta, międzynarodowej firmy specjalizującej się w testach i wdrażaniu rozwiązań z obszaru jakości produktów elektronicznych. Stanowisko osadzone jest w strukturach europejskich, raportuje bezpośrednio do Dyrektora Finansów w regionie CEE.

Zobacz więcej
Podwójny sukces w Supply Chain 02.02.2017 @Monika Ciesielska

Kolejny sukces rekrutacyjny i olbrzymia satysfakcja - to wynik procesu realizowanego na zlecenie naszego Klienta. Spośród rekomendowanej przez czwórki kandydatów, nasz Klient zatrudnił aż dwie osoby – Kierownika Działu Zamówień oraz Team Leadera. Decyzja podyktowana była wysokimi kompetencjami kandydatów i ich idealnym dopasowaniem do kultury organizacyjnej Firmy.

Zobacz więcej
Życie w równowadze wymaga odwagi 29.12.2016

Jasne wytyczenie granic pomiędzy pracą a domem i pasją wymaga odwagi – ale zmiana jaką przynosi jest tego warta. Rozmowę dla CXO.pl., z Moniką Ciesielską-Rutkowską, partnerem zarządzającym Carpenter Consulting, przeprowadził Grzegorz Stech. - Czy polscy menedżerowie potrafią pracować? W badaniach Polacy pracują średnio 10 godzin, jesteśmy jednym z najdłużej pracujących narodów, a jednocześnie najmniej efektywnych. Skoro zatem tak wygląda praca, to jaki jest odpoczynek?

Zobacz więcej
Tenis to połączenie pasji z biznesem 09.05.2016

Chcemy sensownej równowagi pomiędzy tym, ile czasu poświęcamy pracy, a ile rodzinie i na rozwój swoich pasji. Problem w tym, że w wielu firmach oczekiwania co do zaangażowania i wydajności są coraz większe. Z jednej strony ta poprzeczka wydajności podnoszona jest z roku na rok, z drugiej zaś coraz częściej mówi się o Work Life Balance. W magazynie "Tenis Polski" rozmowa z Moniką Ciesielską.

Zobacz więcej
Kiedy warto sięgnąć po Executive Search? 05.01.2016

Nie jest w dobrym tonie, aby menedżer HR czy specjalista docierał bezpośrednio do kandydata umiejscowionego wysoko w strukturach firm konkurencyjnych. To nie jest fair, że próbujemy przeciągnąć kandydata na naszą stronę, a tym samym osłabić konkurencję. Co innego, jeśli zajmie się tym zewnętrzny konsultant. Choć wynik jest ten sam.

Zobacz więcej
Recydywiści 09.11.2015

Korporacja to nie więzienie, można z niej uciec. Tylko wrócić trudno. Jeśli już się uda, to na niższe stanowisko. W korporacjach pracuje ponad 5 mln Polaków, co trzeci z wszystkich pracujących. To one są przez wielu wskazywane jako najlepsze miejsce do robienia kariery.

Zobacz więcej

Lemon

Koń Lemon fot. Andrzej Rutkowski

Koń Lemon

Lemon to przeuroczy koń czystej krwi angielskiej (na zdjęciu z lewej), stacjonujący na Torze Wyścigów Konnych na warszawskim Służewcu. Od 2010 roku, Carpenter Consulting zapewnia Lemonowi wikt i opierunek tj. obszerny padok i systematyczną dostawę marchewek. Lemon jest koniem kontuzjowanym i można go tylko rozpieszczać, co też czynimy z wielką przyjemnością.

Lemon jest koniem niezwykle towarzyskim, jednak przyjaciela ma tylko jednego. Jest nim Maraton (na zdjęciu z prawej), również koń czystej krwi angielskiej, wspólnie z którym tworzą mini stado. Lemon, choć jest bardzo przyjazny, ma bardzo silny i dominujący charakter. To on jest prowodyrem ucieczek z padoku. Jednak zawsze dba o to, żeby jego przyjaciel się nie zgubił i dotrzymywał mu kroku.

Zarówno Lemon, ja i Maraton, są honorowymi dawcami końskiej krwi. Uratowali do tej pory wiele końskich istnień. Cieszymy się, że tak fantastyczny koń jest twarzą, a właściwie pyskiem firmy Carpenter Consulting.

Więcej informacji: Carpenter Consulting on Facebook

 

IMSA

IMSA International  
      Executive Search
Carpenter Consulting - IMSA Poland jest partnerem międzynarodowej organizacji IMSA International Executive Search, zrzeszającej niezależne firmy wyspecjalizowane w doradztwie i rekrutacji kadry zarządzającej najwyższego szczebla.